Choroby roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe, tak samo jak te ogrodowe, dotykają czasem różnego rodzaju choroby, które powodują, że nie rosną one tak jak powinny, a ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego rośliny w naszych domach chorują i jakie choroby najczęściej je dotykają? Najczęstszą przyczyną złego stanu rośliny jest po prostu niewłaściwa pielęgnacja.

Do najpowszechniej popełnianych błędów zaliczamy niepoprawne podlewanie – zbyt skąpe lub obfite, niedopasowaną do wymagać rośliny temperaturę oraz wilgotność powietrza i stosowanie źle dobranego nawozu, przeważnie w zbyt dużych dawkach. Do chorób najczęściej występujących u roślin doniczkowych zaliczamy alternariozę i antraknozę: obie objawiają się brązowymi plamami na liściach.

Powszechna jest również hamująca wzrost roślin fytoftoroza, mączak prawdziwy z charakterystycznym białym nalotem na liściach oraz plamistość liści. Czasem do zahamowania rozwoju choroby wystarczy zmiana warunków, w jakich hodujemy kwiat.

Przeważnie należy jednak zastosować środki ochrony roślin.

www.milkowka.com.pl

Next Post

Odzież ciążowa – charakterystyka

śr Sie 8 , 2018
Ciąża to cudowny okres dla każdej kobiety, ponieważ cieszy się ona na narodziny dziecka. O ile na początku wszystko zdaje się być ekscytujące i piękne, o tyle przychodzi pierwszy moment, gdy

Podobne