22 lutego 2024

Czy lokale gastronomiczne są przygotowane na dzieci?

Coraz częściej wychodzimy gdzieś z dziećmi i to nie koniecznie nastolatkami, które potrafią już się same zająć sobą i bez problemów mogą poczekać kilkanaście minut, na podanie zamówienia. Obecnie dość często można się spotkać z sytuacją, kiedy do lokalu gastronomicznego przychodzą ludzie z kilkuletnimi, albo nawet kilkumiesięcznymi dziećmi. Jeśli my także mamy potomstwo w tym wieku i chcemy się wybrać do restauracji, to warto się zorientować, która jest przyjazna dla tych najmłodszych klientów i zagwarantuje nam odpowiednie udogodnienia.

Co powinniśmy mieć zagwarantowane?

Zastanawiamy się, co powinna nam oferować dana restauracja, abyśmy mogli powiedzieć, że miejsce to jest przyjazne dla dzieci? Przede wszystkim powinno w niej być dostatecznie dużo miejsca, abyśmy mogli spokojnie wjechać do środka wózkiem i postawić go w pobliżu stolika, jeśli mamy kilkumiesięczne dziecko, albo gdzieś z boku, jeśli towarzyszyć ma nam kilkulatek, który nie musi już ciągle leżeć w wózku. Dodatkowo warto sprawdzić czy taki lokal gastronomiczny posiada w łazience przewijak, tak abyśmy mogli spokojnie przebrać nasze dziecko i żebyśmy mieli do tego odpowiednie warunki. Dla starszych dzieci warto się rozejrzeć za specjalnym krzesełkiem do karmienia, aby mogły samodzielnie siedzieć, jak również powinniśmy się upewnić, czy wybrany przez nas lokal gastronomiczny oferuje specjalne dania dla dzieci, które są zdrowsze, mniejsze i dodatkowo niejednokrotnie podane w bardzo ciekawy sposób.

Kącik dla najmłodszych?

Kilkulatkowi może być trudno usiedzieć przy stoliku czekając, aż zamówienie zostanie zrealizowane, albo aż rodzice zjedzą swoje dania. Dlatego warto zobaczyć czy w wybranym przez nas lokalu gastronomicznym znajduje się kącik zabaw. Inaczej mówiąc wydzielone miejsce, najlepiej ogrodzone, w którym będzie znajdowało się mnóstwo różnych zabawek, tak aby dzieci w każdym wieku mogły znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wówczas rodzice spokojnie będą mogli poczekać na jedzenie, albo dokończyć swój obiad, a w tym samym czasie dziecko będzie mogło się bawić, nikomu nie przeszkadzając i nie nudząc się. Co więcej, taki kącik powinien być tak umiejscowiony, aby można go było obserwować z większości stolików, jakie będą znajdowały się w danym lokalu gastronomicznym. Jeśli chcemy wyjść z naszym dzieckiem do restauracji, to warto poczytać opinie innych klientów i zwrócić uwagę, o czym oni piszą.

Im częściej będzie się pojawiała informacja, że dane miejsce jest przystosowane dla rodzin z dziećmi, tym bardziej będziemy zadowoleni.