19 czerwca 2024

Czym nawozić?

Rośliny w ogrodzie będą dobrze rosły wówczas, gdy otrzymają odpowiednią ilość wody, a także koniecznych składników mineralnych i witamin. Większość z nich powinny czerpać z samej gleby, ale z jej zasobnością bywa różnie.

Często ziemia w naszych ogrodach jest poważnie wyjałowiona i bardziej przypomina ciemny w barwie piasek aniżeli ziemię z prawdziwego zdarzenia. Można to jednak rozwiązać, przekopując rabaty i zastępując kiepską ziemię nową, kupioną z myślą o kwiatach.

To dość pracochłonny proces i wiąże się z wydatkami, ale daje nam pewność, że rośliny będą rosły szybciej i będą w lepszej kondycji. Kiedy ziemia nie wystarcza, można pomyśleć o zastosowaniu nawozów oraz odżywek.

Najlepiej sięgać po takie, które powstały na bazie naturalnych składników. Daje to nam gwarancję, że nie skazimy ziemi chemią, a taki naturalny nawóz powinien być lepiej przyswajany przez same roślinki.

Jeśli już sięgamy po chemiczne środki, lepiej dopłacić i nabyć takie z certyfikatami. Możemy być wówczas spokojniejsi o rezultat.