17 kwietnia 2024

Interaktywne reklamy

W dzisiejszych czasach, firmy z branży reklamowej stale poszukują nowych rozwiązań oraz kanałów przekazywania informacji. Jedną z dziedzin, która dopiero niedawno się pojawiła i zdaje się mieć świetlaną przyszłość jest reklama interaktywna. Tego typu rozwiązania testowane były już na konsoli Xbox 360 wyposażonej w czytnik ruchu Kinect.

Kinect został wypuszczony na rynek w 2010 roku. Jego podstawową funkcją jest uatrakcyjnianie rozgrywek prowadzonych na konsoli Xbox 360. Innowacyjność tego urządzenia polegała głównie na tym, że zrezygnowano w nim z kontrolerów ruchu, czyli popularnych „różdżek”.

System jest w stanie rejestrować ruch ludzkiego ciała oraz komendy głosowe. Kinect spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Zaczęto się więc zastanawiać nad nowymi funkcjami, jakie mógłby spełniać.

Wówczas narodziła się właśnie idea reklam interaktywnych. Trzeba przyznać, że ta koncepcja jest bardzo ciekawa i innowatorska. Zobaczymy, jak będzie dalej rozwijana i czy przyniesie komercyjne sukcesy.