23 maja 2024

Kącik dla dzieci

Aranżacja ogrodu ma sens wtedy, kiedy wszyscy domownicy mogą z niego korzystać. Należy zatem w naszych planach uwzględnić zdanie i potrzeby wszystkich – także najmłodszych. Mieszkając w domu jednorodzinnym można mieć problem z bliską dostępnością placów zabaw dla dzieciaków, które są przewidziane głównie dla blokowisk. Jak rozwiązać ten problem? Urządzić niewielki plac zabaw specjalnie dla naszych pociech.

Wydatek nie jest duży, a radość dla naszego dziecka oraz goszczących dzieci z rodziny będzie ogromna. Odpowiednią infrastrukturę w postaci huśtawek czy drabinek można kupić bez problemu w sklepach z artykułami budowlanymi, a także przez internet. Oczywiście należy wybierać wyłącznie zabawki z atestem, które spełniają wymogi bezpieczeństwa i po osadzeniu w ziemi będą w niej stabilnie stały. Montażem powinna zająć się ekipa doświadczonych fachowców lub my sami, jeżeli instrukcja obsługi i dostarczone przez producenta akcesoria to przewidują.

Wszystkie elementy ogrodowe mini-placu zabaw powinny być wykonane z mocnego drewna impregnowanego pod kątem aury z dodatkowymi częściami metalowymi, takimi jak śruby czy łańcuchy.