Kilka systemów na jednym smartfonie

Stało się, na rynku zaczynają pojawiać się smartfony z możliwością instalacji kilku systemów operacyjnych. Na razie funkcjonują jedynie jako ciekawostki techniczne, zwane dual OS’ami, ale nie wiadomo jak zaowocuje to w przyszłości. Czy w ogóle takie rozwiązanie ma jakąkolwiek przyszłość.

Aktualnie kilku producentów udostępnia 2 lub nawet 3 różne systemy na jednym urządzeniu. Mamy więc na jednym pokładzie Androida oraz Windows Phone, lub Android i Firefox OS. Najciekawszą możliwością jest na pewno płynne przełączanie się pomiędzy systemami.

Daje nam to ogrom nowych możliwości, ale czy przeciętny użytkownik będzie z tego korzystał? Każdy z nas sam może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taka opcja będzie przydatna. Mimo, że wielu z nas odpowie, że nie, znajdą się amatorzy chętni do użytkowania i testowania dual OS’ów. Dwa systemy na jednym urządzeniu to bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązanie.

Być może kiedyś wszystkie urządzenia mobilne będą w nią wyposażone, jednak na dzień dzisiejszy jest to niszowe rozwiązanie.  .

Posted in IT

Next Post

Goście pod chmurką

sob Wrz 8 , 2018
Zalet płynących z posiadania zadbanego ogrodu jest bardzo wiele i można je wymieniać naprawdę długo. Pomyślmy tylko o tym, że w piękny letni dzień przychodzą do nas goście, a my nie musimy