Kontroler Wii

Konsola Wii jest produkowana przez koncern Nintendo. Producent wyposażył ją w czytnik ruchu, który jest chyba najbardziej interesującym elementem konsoli. Warto powiedzieć o nim kilka słów. Kontroler ruchu w Wii nazywa się Wii Remote.

Obsługuje się go za pomocą jednej ręki. Bazuje on na kombinacji przyspieszeniomierzy oraz detekcji podczerwieni. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wykrywać położenie kontrolera i jego zmiany w trójwymiarowej przestrzeni. Wpływać na przebieg gry gracz może zarówno za pomocą ruchów ręki, jak i naciskania przycisków umieszczonych na sprzęcie.

Kontroler jest połączony z pozostałą częścią konsoli poprzez technologię Bluetooth. Pomiędzy tymi elementami nie ma więc kabla, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Kontroler można uzupełnić również innymi akcesoriami, dopasowując go do wymagań poszczególnych gier. Producent pomyślał również o tym, żeby kontroler nie wypadł nam z ręki podczas gry i wyposażył go w specjalną opaskę zabezpieczającą, którą zakłada się na nadgarstek.

Posted in IT

Next Post

Nasze nowe, stylowe mieszkanie

pon Kwi 8 , 2019
Okazuje się, że wielu z nas marzy o swoim zupełnie nowym mieszkaniu. O tym, żeby wreszcie osiąść gdzieś na stałe i to w takim otoczeniu, które będzie przyjazne i estetyczne. Dlatego, kiedy

Podobne