Nowoczesne sposoby ładowania telefonu

Stety czy niestety, smartfony to już nie nokia3510, tylko urządzenia, których bateria nie wytrzymuje zbyt długo. Przy ciągłym użytkowaniu, rzadko kiedy zdarza się, aby były w stanie wytrzymać dłużej niż dzień.

Dlatego wynalazcy i naukowcy szukają to coraz nowszych sposób na ładowanie smartfonowej baterii. Jednym z pomysłów jest ładowarka do telefonu działająca na gaz do zapalniczki.

Urządzenie ma być tanie w eksploatacji, a na jednym „nabiciu” ładować najnowszego iphone’a nawet do 12 razy. Jednocześnie pozwoli nam na całkowite odcięcie się od energii elektrycznej – wystarczy tylko zapas kartridży z gazem, które będą sprzedawane w zestawach.

Inny pomysł, to wykorzystanie energii słonecznej. Modułową ładowarką ma być Solar Paper.

Dzięki niej ładujemy telefon przy wykorzystaniu energii słonecznej. Wykładamy nasz telefon wraz z ładowarką na słońce i czekamy, aż się naładuje, co według pomysłodawców ma zajmować maksymalnie dwie i pół godziny, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Posted in IT

Next Post

Kontroler Wii

wt Kwi 2 , 2019
Konsola Wii jest produkowana przez koncern Nintendo. Producent wyposażył ją w czytnik ruchu, który jest chyba najbardziej interesującym elementem konsoli. Warto powiedzieć o