Ozdabiamy słoik na słodycze

Puste słoiki mogą mieć różnorodne zastosowanie. Dużym błędem jest ich wyrzucanie. W słoikach tych możemy bowiem przechowywać sypkie produkty spożywcze. Słoiki idealnie nadają się do przechowywania słodyczy. Warto jednak zadbać o to, żeby słoik pełnił także funkcję dekoracyjną. W jaki sposób można to osiągnąć? Potrzebować będziemy kolorowy papier, taśmę klejącą dwustronną oraz nożyczki. Najpierw wycinamy pasek z kolorowego papieru. Pasek ten powinien odpowiadać długością etykiecie na słoik. Na środku paska wycinamy określony wzór.

Może to być np. serduszko. Tak przygotowany pasek mocujemy na słoiku za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Warto udekorować także wieczko. W tym celu wycinamy koło z papieru kolorowego. Można użyć w tym celu papieru o innym kolorze niż etykieta. Następnie przyklejamy do wieczka taśmą klejącą. W ten prosty sposób uzyskaliśmy ciekawe słoiki ozdobne na przechowywanie żywności. Warto pamiętać, że słoik możemy ozdobić także w inny, dogodny dla nas sposób.

Next Post

Storczyki

pon Cze 25 , 2018
Storczyki – rośliny delikatne, ale jednocześnie bardzo efektowne – w ostatnich latach opanowały polskie domy. Pomimo ich popularności, część z nas ciągle nie wie, jak należy je pielęgnować, aby