15 lipca 2024

Papryczki chili – ozdoba kuchni

Większość z nas uważa, że w mieszkaniu możemy hodować jedynie rośliny ozdobne, a do wszelkiego rodzaju warzyw potrzeba nam własnego ogrodu. Nic bardziej mylnego – niektóre rośliny jadalne całkiem dobrze radzą sobie w warunkach domowych. Jedną z nich jest papryczka chili, która jest nie tylko rośliną praktyczną, ale stanowi również piękną ozdobę kuchni.

Jak rozpocząć uprawę papryczki chili? Nasiona sadzimy już w połowie lutego, używając do tego uniwersalnej gleby. Małe, dopiero kiełkujące rośliny podlewamy często, ale małymi ilościami wody, ponieważ łatwo je przelać. Należy przy tym bardzo uważać, ponieważ chili woli zbyt suche podłoże niż zbyt mokre.

Jeżeli natomiast chodzi o miejsce, w którym najlepiej postawić tę roślinę, musi być ono jasne, ale nie może być wystawione na pełne słońce – papryki tego nie lubią. Stałym elementem pielęgnacji chili jest także nawożenie – najlepiej ekologicznym nawozem, przeznaczonym specjalnie do papryk. Podobnie jak w przypadku pomidorów koktajlowych, trzeba pomóc tej roślinie w zapyleniu kwiatów.

www.kotfilemon.waw.pl