20 czerwca 2024

Podstawowy sprzęt ogrodowy

Co trzeba mieć w zanadrzu, aby dobrze sobie radzić z opieką nad roślinami i wszystkimi pracami ogrodowymi? Nie ma tego wiele, koszty także są niewielkie – poradzimy sobie bez problemu. Podstawowym narzędziem ogrodnika-amatora i nie tylko, są grabie.

Przydają się jesienią, kiedy trzeba usuwać opadające liście. Przydadzą się również do grabienia ziemi i nadawania jej tym samym estetycznego wyglądu.

Następny element niezbędnika to solidny sekator – tu nie warto oszczędzać, ponieważ powinien on służyć nam długi czas. Dobry model powinien być ostry i lekki w obsłudze.

Jeśli wymaga dużego nacisku, może sprawić problem w obsłudze osobom starszym oraz kobietom. Ostrze powinno być wykonane z nierdzewnej stali i odporne na stępienie.

Mniejszym rodzeństwem sekatora są nożyce ogrodowe – działają dokładnie tak samo, ale z racji gabarytów stosuje się je do przycinania gałęzi oraz pędów mniejszych roślin. A co jeśli będzie trzeba wziąć się za pielenie? Wówczas idealnie nadadzą się do tego pazurki oraz motyczka.

Kupując solidne egzemplarze mamy spokój co najmniej na kilka lat.