Podstawowy sprzęt ogrodowy

Co trzeba mieć w zanadrzu, aby dobrze sobie radzić z opieką nad roślinami i wszystkimi pracami ogrodowymi? Nie ma tego wiele, koszty także są niewielkie – poradzimy sobie bez problemu. Podstawowym narzędziem ogrodnika-amatora i nie tylko, są grabie.

Przydają się jesienią, kiedy trzeba usuwać opadające liście. Przydadzą się również do grabienia ziemi i nadawania jej tym samym estetycznego wyglądu.

Następny element niezbędnika to solidny sekator – tu nie warto oszczędzać, ponieważ powinien on służyć nam długi czas. Dobry model powinien być ostry i lekki w obsłudze.

Jeśli wymaga dużego nacisku, może sprawić problem w obsłudze osobom starszym oraz kobietom. Ostrze powinno być wykonane z nierdzewnej stali i odporne na stępienie.

Mniejszym rodzeństwem sekatora są nożyce ogrodowe – działają dokładnie tak samo, ale z racji gabarytów stosuje się je do przycinania gałęzi oraz pędów mniejszych roślin. A co jeśli będzie trzeba wziąć się za pielenie? Wówczas idealnie nadadzą się do tego pazurki oraz motyczka.

Kupując solidne egzemplarze mamy spokój co najmniej na kilka lat.

powerboat.com.pl

Next Post

Kilka słów o systemie Android

nie Wrz 16 , 2018
Najpopularniejszym na świecie systemem operacyjnym na smartfony i tablety jest Android. Jest to okrojona wersja Linuxa, czyli darmowego oprogramowania, przystosowana do urządzeń mobilnych przez specjalistów z firmy Google.

Podobne