Polityka (za)gospodarowania

Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej jest efektem działań mających na celu rozwój danego terenu oraz jak najlepsze dostosowanie go do potrzeb lokalnej społeczności. Przy tego typach przedsięwzięciach należy jednak zawsze mieć na uwadze szereg różnych uwarunkowań, przede wszystkim zaś te, które mają charakter przyrodniczy, społeczny i gospodarczy. Nie bez znaczenia jest tu również funkcja kulturalna.

Działania na rzecz właściwego zagospodarowania danej przestrzeni w mieście powinny być poparte dokładnym i konkretnym planem, a także zgodne z szeroko rozumianą gospodarką przestrzenną. Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek realne kroki, wszystko musi zostać uzgodnione z właściwymi organami decyzyjnymi funkcjonującymi na terenie miasta. Nie jest nowością, że teren miejski, szczególnie ten znajdujący się w dogodnej lokalizacji (czytaj: w centrum) jest przedmiotem licznych przetargów i tak zwanym „łakomym kąskiem” dla lokalnych przedsiębiorców.

W związku z powyższym, decyzja dotycząca przeznaczenia, czy funkcji danego terenu, wiąże się z dosyć długim czasem oczekiwania, zanim efekt będzie na dobre widoczny.

Next Post

Organizer, który uporządkuje Twoje stanowisko pracy

pon Lut 4 , 2019
Komputer to już coraz rzadziej forma zabawki, a coraz częściej najzwyczajniej w świecie narzędzie pracy. Naszym stanowiskiem nie jest już zwykłe biurko i stos kartek, ale po prostu laptop. Często