22 maja 2024

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Przemyślane zagospodarowanie przestrzeni miejskiej powinno uwzględniać odpowiednią ilość miejsc do siedzenia, które będą cechowały się odpowiednio wysoką jakością. Wiadomo, że wybierając się w miejsca publiczne, takie jak okoliczny park, teren należący do galerii handlowej, czy ścisłe centrum miasta, liczymy na obecność publicznych ławek, na których można swobodnie i wygodnie usiąść. Świat stawia dzisiaj na innowacyjność i oryginalność.

Nawet zwykła ławka w parku może więc być ciekawą konstrukcją. Taką przynajmniej zasadę wyznaje zdolny, polski projektant, twórca prostej, a jednocześnie pomysłowej ławki Groove. Po pierwsze, posiada ona obłe kształty, a więc takie, które są najbardziej przyjazne człowiekowi.

Kształtem przypomina system połączonych kół, co razem tworzy interesujące dla oka wrażenie. Zbudowana jest z betonu, a także czarnej stali oraz tej szlachetnej. Wspomniany beton nie jest jednak taki pospolity i typowy.

Na podstawie licznych testów udowodniono, że jest nieporównywalnie lepszy od zwykłego betonu. Pisać można jednak wiele, ale i tak najlepiej przekonać się na własnym przykładzie. Ławki można spotkać przeważnie na placach zabaw oraz w pobliżu galerii mieszczących się w dużych miastach.