5 października 2022

Świeczki i świeczniki w mieszkaniu.

Świeczki i świeczniki to dekoracje, które najczęściej występują w mieszkaniach i domach w okresie zimnych miesięcy. Wszystko dlatego, że dzięki nim miejsce automatycznie staje się ciepłe i przytulne. Nie oznacza to jednak, że te elementy można wykorzystywać jedynie jesienią i zimą. Wręcz przeciwnie mogą stać się stałym elementem dekoracyjnym, który występuje w pomieszczeniach przez cały rok. Aby skutecznie zorganizować przestrzeń dla świec i świeczników, należy stosować się do kilku praktycznych rad:

 • W przypadku jadalni jak w żadnym innym pomieszczeniu ciężko wyobrazić sobie brak świec. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy wystawny świąteczny obiad lub kolację, a na stole będzie brakowało naturalnego światła.

  Najlepszym sposobem na szybkie i efektowne rozświetlenie stołu są popularne tealighty. Podgrzewacze można umieścić w specjalnych świecznikach, a ustawić je w jednej linii, sugerując się np. obrusem lub świecznikiem. Niebywałą zaletą tealightów jest ich niska cena. Można je dostać w niemalże każdym sklepie, a dodatkowo występują w różnych rozmiarach, kolorach i oczywiście zapachach. Oprócz tradycyjnych świeczników można postawić na wykorzystanie pojemników, które każdy ma w domu.

  Mowa o słoikach po przetworach, które z zawiązaną wstążką wokół z pewnością będą wyglądać bardzo efektownie;

 • Kolejne miejsce w którym nie może zabraknąć świec i świeczników to salon. To właśnie tam większość osób odpoczywa po ciężkim dniu w pracy i relaksuje się przy książce lub kieliszku wina. Ciężko sobie wyobrazić, że właśnie w takich momentach nie świeci się świeczka w pięknym świeczniku. Pomysłów jest mnóstwo. W salonie warto postawić na większe świece, które umieszcza się na komodzie, stoliku kawowym lub na parapecie. Oczywiście należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i sprawdzić wcześniej wysokość płomienia i zabezpieczyć świeczkę.

  Świeczniki można ustawić na praktycznych tacach lub talerzach, dzięki którym ściekający wosk nie będzie utrapieniem podczas sprzątania;

 • W sypialni jak nigdzie indziej świece budują nastrojową i zmysłową atmosferę. Warto dobierać je pod względem stylu wnętrza, ale także konkretnej okoliczności. W sypialni dobrze jest postawić na świece zapachowe, które wpłyną dodatkowo na odpoczynek i relaks. Podobnie jak w przypadku salonu, świece najlepiej jest umieścić na parapecie, czy stoliku nocnym, pamiętając o bezpieczeństwie. Świetną alternatywą, która dodatkowo udekoruje wnętrze są duże, wiklinowe lampiony, nadające uroku;
 • Dla tych, którzy lubią długie kąpiele w wannie nie może zabraknąć świeczek właśnie w łazience. W tym pomieszczeniu najczęściej wybiera się świece zapachowe.

  Można je umieścić na brzegu wanny, na umywalce lub na łazienkowych półkach.

.