Tadż Mahal

Bez wątpienia jedną z najwspanialszych budowli na całym świecie jest majestatyczna świątynia Tadż Mahal. Biały budynek z imponującymi kopułami stanowi symbol całych Indii. Każdego dnia około 25-35 tysięcy zwiedzających przybywa tam po to, by móc zobaczyć ją z bliska. Tadż Mahal leży w zachodniej części Niziny Gangesu, w mieście Agra.

Najsłynniejszy budynek Indii posiada cebulastą kopułę o wysokości 24,5 m i średnicy 17,7 m. Świątynię wybudował Szahdżahan na cześć swojej przedwcześnie zmarłej żony. Przy budowie mauzoleum pracowali architekci i rzeźbiarze z Turcji, Persji oraz Samarkandy. Wnętrza natomiast projektował dekorator pochodzący z Wenecji.

inwestycje deweloperskie Skórzewo w domy i mieszkania dla rodziny na kredyt

Tadż Mahal zostało wybudowane z białego marmuru, którego powierzchnię zdobią kamienie szlachetne i półszlachetne. Prace nad wznoszeniem obiektu trwały do 1648 roku, jednak otaczające świątynię budynki ukończono pięć lat później. Wielka brama, czyli wejście do świątyni, jest symbolem wrót do Raju. Udział w powstawaniu mauzoleum brało około dwudziestu tysięcy robotników.

domy jednorodzinne rynek pierwotny Koziegłowy http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-kozieglowy Mieszkania i domy w pro

Next Post

Sukienki znak rozpoznawczy kobiety. Jak dobrać odpowiednią?

śr Wrz 20 , 2017
Suknia przez wieki była symbolem kobiety. Dopiero w XIX wieku Panie zdecydowały się odważnie włożyć spodnie. Jednak mimo, że lubią ten element odzieży damskiej to nadal chętnie prezentują się w różnego