W oczekiwaniu na Windows 10

Od czasu spopularyzowania sprzętu komputerowego, czyli od momentu, kiedy dostęp do komputera ma praktycznie każdy i nie jest to już dobro luksusowe, najczęściej wybieranym systemem operacyjnym w Europie jest Windows firmy Microsoft. Dystrybucji tego systemu doczekaliśmy się już kilkunastu, obecnie oczekujemy wejścia na rynek najnowszej jego wersji – Windowsa z numerem 10.

Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakich innowacji i ulepszeń mogą oczekiwać użytkownicy, oraz czy będzie to sukces czy klapa – firma Billa Gatesa ma na swoim koncie i sukcesy i porażki. W sieci udostępniono już wersję „Technical Preview” – czyli wczesną, jeszcze niedopracowaną wersję tego systemu.

Firmy testujące nowy system operacyjny informują, że Windows 10 będzie bardzo podobny w sposobie działania i obsłudze do swojego poprzednika, czyli Windows’a z numerem 8. Wygląd ma być bliźniaczo podobny, więc miłośnicy „ósemki” nie będą zawiedzeni.

Czy będzie to strzał w dziesiątkę dowiemy się już w lipcu, jeśli premiera przebiegnie planowo.  .

Posted in IT

Next Post

Kilka systemów na jednym smartfonie

wt Wrz 4 , 2018
Stało się, na rynku zaczynają pojawiać się smartfony z możliwością instalacji kilku systemów operacyjnych. Na razie funkcjonują jedynie jako ciekawostki techniczne, zwane dual OS’ami, ale nie wiadomo jak zaowocuje

Podobne