Z czego składa się kontroler PlayStation Move?

Na rynku konsoli do gier liczą się właściwie tylko trzy koncerny. Jednym z nich jest Sony.

Japońskie przedsiębiorstwo stara się iść z duchem czasu i dlatego przygotowało dla swoich klientów bardzo interesujący kontroler ruchu, czyli PlayStation Move. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych elementów.

Pierwszym z nich jest motion controller, czyli tak zwana „różdżka”. Potoczna nazwa nie wzięła się z niczego – gadżet ten w istocie przypomina wyglądem czarodziejską różdżkę.

W większości gier, w których można korzystać z kontrolera ruchu, potrzebny jest jedynie jeden taki przedmiot. Drugim z podstawowych elementów PlayStation Move jest PlayStation Eye, czyli po prostu kamera, którą montuje się na telewizorze.

To właśnie ona ma rejestrować ruchy gracza posługującego się „różdżką”. Oprócz wspomnianych dwóch podstawowych elementów na potrzeby PlayStation Move stworzono szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak chociażby Navigation Stick czy też PlayStation Move Charger.

Posted in IT

Next Post

Interaktywne reklamy

sob Maj 4 , 2019
W dzisiejszych czasach, firmy z branży reklamowej stale poszukują nowych rozwiązań oraz kanałów przekazywania informacji. Jedną z dziedzin, która dopiero niedawno się pojawiła i zdaje

Podobne