23 maja 2024

Jak dobrać odpowiedni rower dla dziecka?

Poruszanie się dzieci na rowerach nie jest niczym dziwnym. Jednoślady są bowiem pojazdami lubianymi przez dzieci, a do tego korzystanie z nich w automatyczny sposób oznacza aktywność fizyczną. Ta jest dzieciom szalenie potrzebna, a jeśli rodzice zaniedbają aspekt rozwoju swoich pociech na tym odcinku, konsekwencje mogą być zasadnicze. Dlatego właśnie należy zdecydować się na to, aby wprowadzić rower do życia dziecka tak wcześnie, jak to możliwe. Oczywiście można sobie na to pozwolić w sytuacji, gdy nie istnieją medyczne czy innego rodzaju przeciwwskazania dla takiej aktywności bądź okoliczności całkowicie ją wykluczające – Sklep Bikeovo.

Idealny rower dla dzieci – czym się kierować przy wyborze?

To jasne, że dziecko nie może poruszać się rowerem odpowiednim dla osoby dorosłej. Pierwszy rower siłą rzeczy ma mniejsze koła. Jeśli mowa o dziecku trzyletnim, koła powinny mieć 12 cali. Dzieci 4-6-letnie mogą korzystać z jednośladu z kołami o średnicy 14-16 cali. Gdy pociecha osiągnie wiek w przedziale 6-8 lat spokojnie można postawić na koła 20-calowe.

Przedział 7-12 lat to odpowiednie koła 24-calowe, natomiast nastolatek poradzi sobie świetnie z kołami ze średnicą 26 cali. To już gabaryty właściwe dla rowerów, na których poruszają się osoby dorosłe. Rozwój fizyczny ma tu więc znaczenie kluczowe, co raczej nie stanowi dla nikogo zaskoczenia.

Rowery dziecięce – rynek zapewnia nam szeroki wybór

Wiadomo, że początki nie zawsze są łatwe. Dlatego właśnie pierwszy rower dla dziecka może mieć dodatkowe koła z tyłu. Dwa mniejsze koła sprawią, że pojazd będzie stabilniejszy, a młody człowiek będzie miał szansę nabierać wprawy we wprawianiu w ruch pedałów. Zapozna się także ze specyfiką pracy kierownicy w rowerze. Ryzyko upadku w przypadku takiego roweru jest niewielkie. Z czasem można pomyśleć o demontażu dodatkowych kół. Dzieci zazwyczaj dość szybko nabierają pewności siebie i wprawy na tyle dużej, by bez trudu jechać na dwóch kołach, ciesząc się wszelkimi walorami roweru jako takiego.