23 maja 2024

Kocyk dla niemowlaka – jak wybrać najlepszy?

Wachlarz rynkowy w temacie kocyków dziecięcych jest tak szeroki, że rodzice wcale nie mają łatwego zadania. Oczywiście zdecydowanie lepiej jest mieć wybór niż go nie mieć. Dzięki temu właśnie uda się dobrać idealny wręcz wariant kocyka, który zapewni dziecku optymalną wygodę w każdych warunkach. Ile kocyków powinno mieć dziecko? Czy jeden wystarczy? Zdania w tym temacie są podzielone. Niektórzy decydują się na zakup uniwersalnych kocyków całorocznych i ten pomysł nie wydaje się zły. Można jednak dostosować typ kocyka do pory roku i panujących w danym okresie temperatur. Zakres swobody w tym aspekcie wydaje się niemały – Sklep Bikeovo.

Odpowiednie materiały są kluczowe

Eksperci oraz rodzice są raczej zgodni, że kocyki powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Obecnie bardzo łatwo znaleźć kocyk niemowlęcy uszyty z w całości z tkanin takich jak bawełna czy bambus.

Zdarzają się też świetne jakościowo mieszanki obu dzianin, co także przekłada się na doskonały wręcz rezultat końcowy. Warto wobec tego zdecydować się na kocyk tego rodzaju. Zapewnia on znakomite walory termoregulacyjne, a wiskoza bambusowa jest ponadto higroskopijna, zapobiegając rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych bakterii. Kocyki dziecięce trzeba też regularnie prać. Ich pielęgnacja zapewni stałą świeżość i do tego przedłuży trwałość akcesoriów.

Idealne kocyki dla niemowląt

Producenci dbają o to, aby przedstawiać rodzicom możliwie wiele propozycji, które różnią się od siebie dość istotnie w aspekcie związanym z walorami wizualnymi czy technicznymi. Na pewno godne uwagi są wspomniane wcześniej kocyki niemowlęce z bawełny i bambusa, ale na nich rzecz jasna nie koniec. Na zimę wspaniałą opcją są kocyki wykonane z wełny merino. Jest ona szczególnie ceniona za jakość, hipoalergiczność, ale też kapitalne walory termiczne.

Kocyk z tego gatunku wełny nadaje się też idealnie do wózka na czas jesiennych, jak i zimowych spacerów, z których przecież pomimo chłodu absolutnie nie wolno rezygnować.