5 października 2022

Moda na patchwork

Może się wydawać, że moda na patchwork minęła lata temu. Tymczasem w wielu domach można znaleźć przeróżne przedmioty wykonane tą techniką. Patchwork jest to bowiem sposób szycia, który polega na dopasowywaniu do siebie pozornie niepasujących skrawków materiału.

Skrawki te mogą mieć różną wielkość i różne wzory. Całość tworzy niepowtarzalny efekt. Do wykonania patchworku możemy przeznaczyć najróżniejsze rodzaje tkanin.

Mogą one pochodzić ze starych ubrań, obrusów czy narzut. Każdy rodzaj materiału nadaje się na patchwork. Warto mieć jednak pomysł na wykonanie.

Przypadkowe łączenie może skutkować nieciekawym efektem. Najczęściej techniką patchworku wykonuje się narzuty na łóżko, poduszki na krzesła, a nawet kocyki minky dla dzieci. Wszystko zależy bowiem od wyobraźni.

Pamiętajmy jednak, że technika ta wymaga sporej dawki cierpliwości. Ponadto jeśli planujemy wykonać większą narzutę, musimy przeznaczyć na to znaczną ilość czasu. Jest to jednak warte tego, ponieważ uzyskamy niepowtarzalne ozdoby.

www.gok-psary.pl